Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dorośli

OPROWADZANIA Z PRZEWODNIKIEM NA ZAMOWIENIE W MAGAZYNACH RZEŹBY

Magazyny Studyjne XX i XXI wieku
Wizyta w Magazynach Studyjnych w Muzeum Rzeźby w Królikarni z przewodnikiem to wyjątkowa okazja aby przyjrzeć się rzeźbie XX i XXI wieku. Magazyny Studyjne nie są ani wystawą, ani typowym magazynem. Jest to wyjątkowa przestrzeń zorganizowana tak, aby każdy mógł z bliska przyjrzeć obiektom specjalnie wybranym i wyselekcjonowanym z bogatej kolekcji Muzeum Narodowego, które nie są na co dzień eksponowane. Jest to też wyjątkowa okazja, aby prześledzić zmiany i kierunki zachodzące w rzeźbie na przestrzeni ostatnich stu lat.
W magazynach znajdują się m.in. ekspresyjne prace Aliny Szapocznikow, zmysłowe rzeźby Augusta Zamoyskiego, awangardowe dzieło Katarzyny Kobro, eleganckie marmurowe posągi Henryka Kuny, olbrzymie drewniane stwory Jerzego Beresia, geometryczne stalowe konstrukcje Henryka Stażewskiego, surrealistyczne sztandary Władysława Hasiora oraz setki innych ważnych, niezwykłych, a niekiedy tajemniczych obiektów.

Magazyny Xawerego Dunikowskiego
Wizyta z przewodnikiem w magazynach rzeźb Xawerego Dunikowskiego, to okazja do obejrzenia prac rzeźbiarskich tego wielkiego mistrza dłuta. Obiekty pochodzą ze wszystkich okresów jego twórczości: od dzieł z czasów Młodej Polski po szkice i modele ostatnich pomników. To wyjątkowa okazja, aby z bliska obejrzeć tak wspaniałe dzieła, jak cykl „Kobiety brzemienne”, Tchnienie, autoportret Idę ku słońcu, cykl „Głowy wawelskie”, a także modele pomników i wiele portretów rzeźbiarskich.

Informacje organizacyjne
Oprowadzania po Magazynach Studyjnych XX i XXI oraz Magazynach Xawerego Dunikowskiego odbywają się w poniedziałki, piątki i soboty w godz. 10–18 (ostatnie wejście o 17.00). Liczba uczestników – do 15 osób.
Szczegółowe informacje i rezerwacja oprowadzań pod numerem telefonu: 22 629 50 60  lub 22 621 10 31 wew. 246  (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–16.00). Koszt: 200 zł plus bilet wstępu 5 zł/ os.