Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dzieci, rodziny

Niedzielne warsztaty dla rodzin

Zapraszamy na cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, a także będziemy tworzyć własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy raz w miesiącu w niedziele o godz. 11.00.

 

Termin: niedziela 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami

Zasady udziału: bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne wyłącznie online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

 

Dodatkowe informacje
Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
• Warsztaty odbywają się w Magazynach Studyjnych Rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
• Liczba miejsc ograniczona.

 

Harmonogram


26 lutego / niedziela / godz. 11.00
W pracowni rzeźbiarza / Rita Twardziak


Zapraszamy na pierwsze rodzinne warsztaty rzeźbiarskie w Muzeum Rzeźby. Zapoznamy się z klasycznymi materiałami i narzędziami rzeźbiarskimi, zastanowimy się, dlaczego jest tak dużo rzeźbiarskich portretów i w jaki sposób materiał wpływa na charakter dzieła. Następnie zamienimy się w rzeźbiarzy i stworzymy nasze rodzinne portrety z gliny.

 

bilety w sprzedaży od 21 lutego

 

26 marca / niedziela / godz. 11.00
Jak wyrzeźbić zwierzę? / Magda Schreiber


Podczas warsztatów poszukamy w Magazynach Studyjnych rzeźb przedstawiających zwierzęta. Zobaczymy z jak różnych, czasem nietypowych, materiałów są one wykonane. Zastanowimy się, czy trudno jest wyrzeźbić zwierzę i następnie spróbujemy stworzyć i własne dzieła z gliny.


bilety w sprzedaży od 21 marca

 

23 kwietnia / niedziela / godz. 11.00

Drewniane cuda/ Agata Plater-Zyberk


Drewno to jeden najstarszych materiałów rzeźbiarskich. Podczas warsztatów obejrzymy prace wykonane w tym materiale, które powstały w XX wieku. Dowiemy się, czym różni się rzeźbienie w drewnie od rzeźbienia w kamieniu i przekonamy się, czy można stworzyć rzeźbę z drewna bez używania narzędzi. Następnie puścimy wodze wyobraźni i stworzymy własne dzieła.


bilety w sprzedaży od 18 kwietnia

 

21 maja / niedziela / godz. 11.00
Czy to jeszcze jest rzeźba? /Aleksandra Górecka


Z czego powstają współczesne rzeźby? Czy można zrobić rzeźbę z waty cukrowej lub z neonowych świateł? Podczas warsztatów poszukamy w Magazynów Studyjnych dzieł wykonanych z nietypowych, dla rzeźb, materiałów. Ciekawe, co Was najbardziej zaskoczy. Następnie wspólnie wykonamy rzeźby z takich właśnie materiałów.


bilety w sprzedaży od 16 maja


18 czerwca / niedziela / godz. 11.00
Sztuka w formie – warsztaty odlewnicze / Magda Schreiber


Podczas warsztatów dowiemy się, czym jest odlew, z czego może być wykonany, a także poznanym tajniki warsztatu twórcy takich rzeźb. W Magazynach Rzeźby oraz w Parku Rzeźby poszukamy przykładów odlewów, a następnie sami wykonamy takie rzeźby z gipsu.


bilety w sprzedaży od 13 czerwca

 

 

_________________

koordynacja: