Spotkanie z Hubertem Czerepokiem i Piotrem Sułkowskim
W ramach tegorocznej edycji projektu Synchronizacja Fundacja Bęc Zmiana wraz z architektami, badaczami, artystami oraz aktywistami miejskimi eksploruje temat przestrzeni wspólnych. Częścią tego projektu jest wystawa ZAPAL SIĘ! w Parku Rzeźby wokół Królikarni. Praca Huberta Czerepoka Światło inherentne wizualizuje za pomocą neonowych rurek badania prof. Dr Tekina Dereliego nad pojęciem supersymetrii, która w fizyce jest propozycją nowego, innego niż dobrze znana symetria czasoprzestrzenna, opisu relacji fizycznych. Neon Czerepoka stanie się pretekstem rozmowy o fizycznych teoriach dotyczących światła.
Spotkanie rozpocznie się w grocie usytuowanej poniżej wschodniego tarasu Pałacu w Królikarni, o godzinie 18.00
Hubert Czerepok jest artystą wizualnym. Rysuje, maluje, tworzy obiekty, instalacje, realizuje wideo, animacje, wykonuje found footage’owe filmy. Opracowuje projekty multimedialne oraz działa w przestrzeni publicznej. W swoich pracach analizuje konstrukcje determinujące określone ludzkie zachowania. Ingerując w przestrzenie stworzone do sprawowania kontroli, ujawnia ich absurdalny charakter. Najatrakcyjniejszym obiektem analizy jest dla Czerepoka środowisko sztuki. Będąc w samym centrum tego specyficznego systemu nieustannie poddaje próbie jego wytrzymałość.
Piotr Sułkowski zajmuje się fizyką teoretyczną, w szczególności matematycznymi aspektami teorii strun i kwantowej teorii pola; niezależnie prowadzi też badania z zakresu biofizyki. Jest adiunktem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, oraz "visiting faculty/associate" w Caltech'u (California Instiute of Technology). Prowadził badania w Caltech'u, na Harvardzie, Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, Uniwersytecie w Bonn, Uniwersytecie w Amsterdamie. Realizował granty Marie-Curie Unii Europejskiej oraz Fundacji Humboldta (Niemcy), jest laureatem kilku nagród i grantów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w tym między innymi laureatem nagrody ministra dla wybitnych młodych naukowców.