Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dzieci, rodziny

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie


Zapraszamy na rodzinne warsztaty rzeźbiarskie w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w magazynach studyjnych rzeźby XX i XXI wieku oraz magazynach rzeźby Dunikowskiego, dowiemy się, z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, a także będziemy tworzyć własne przestrzenne dzieła. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników tej dziedziny sztuki.

 

Termin: niedziela, godzina 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie MNW i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty


Dodatkowe informacje
Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
• Warsztaty odbywają się w magazynach studyjnych rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
• Liczba miejsc ograniczona.

 

HARMONOGRAM:

 

1 października / niedziela / 11.00
Przepis na pomnik / Rita Twardziak


Co to jest pomnik? Co może przedstawiać? Po co wnoszone są pomniki? Czy budynek może być pomnikiem?  Na te i inne pytania odpowiemy, zwiedzając magazyny rzeźby Xawerego Dunikowskiego. Przyjrzymy się modelom pomników wykonanym przez artystę, a podczas warsztatów stworzymy swój własny model pomnika.


Rita Twardziak – historyczka sztuki, edukatorka, nauczycielka, popularyzatorka wiedzy o sztuce. Związana z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW. Zajmuje się historią rzeźby i mediów przestrzennych oraz sztuką i architekturą średniowiecza.


bilety w sprzedaży online od 26 września

 

5 listopada /niedziela / 11.00

Forma i kształt / Magda Schreiber

 

Praca rzeźbiarza to wydobywanie kształtów z gliny, drewna, kamienia, czy innych (czasem nietypowych) materiałów, tworzenie ich form z gipsu. Podczas warsztatów zajrzymy do magazynów studyjnych XX i XXI wieku i poszukamy w nich rzeźb o nietypowych kształtach i formach. Spróbujemy zgadnąć, z czego są zrobione, a następnie wykonamy fantazyjne odlewy z gipsu.
Magdalena Schreiber – edukatorka MNW. Studiowała na wydziale rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom zrobiła w pracowni prof. Adama Myjaka. Brała udział w wystawach zbiorowych, miała też kilka wystaw indywidualnych. Jej ulubione techniki to kamień i brąz


bilety w sprzedaży online od  31 października

 

3 grudnia / niedziela / 11.00

Portret rzeźbiarski / Agata Plater-Zyberk


Xawery Dunikowski był mistrzem portretu. Malując i rzeźbiąc, potrafił doskonale uchwycić cechy charakterystyczne portretowanej osoby. Podczas zwiedzania magazynów rzeźby Dunikowskiego przyjrzymy się jego rzeźbiarskim portretom, obejrzymy między innymi słynne Głowy Wawelskie, a następnie podczas warsztatowej części zajęć będziemy samodzielnie tworzyć portrety z gliny.


Agata Plater-Zyberk — edukatorka, popularyzatorka wiedzy o sztuce, absolwentka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (obecnie Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich). Zajmuje się projektami i badaniami z zakresu historii sztuki, sztuki współczesnej, rynku sztuki i kultury wizualnej. Związana z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW.


bilety w sprzedaży online od 28 listopada

 

 

_________________

koordynacja: